• Telefon :+90 216 510 03 10

  • Eposta :info@aktimgrup.com.tr

Bizden Haberler

Rüştümüzü İspatladık Şimdi Vites Büyütme Zamanı

Aktim Güvenlik Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı İdris Koç:

RÜŞTÜMÜZÜ İSPATLADIK ŞİMDİ VİTES BÜYÜTME ZAMANI

Güvenlik hizmetlerine bütüncül bir bakış açısı ile yaklaştıklarını ifade eden Aktim Grup Yönetim Kurulu Başkanı İdris Koç; “Kapının önüne birisini dikmekle iş bitmiyor. Hizmet verdiğiniz alanda, sektörle ilgili tüm ihtiyaçlara cevap verebilmek, güvenlik ile birlikte huzur ve rahatlığı da tesis edebilecek alt yapıya sahip olmak şart” diyor

İdris Koç, genç bir girişimci olarak başladığı iş hayatında başarıyı yakalayan bir işadamı. Koç, çocuk denecek yaşlarda, gazeteci ve reklam danışmanı olarak içine girdiği, yanıp yoğrularak piştiği piyasada; güvenlik sektörüne ‘yeni bir deneyim’ olarak 2010 yılının başlarında adım atmış.

Bu sektörde de kısa zaman içinde deneyim kazanan Koç, 2013 yılında Aktim Grup’u kurmuş.  2015 yılına gelindiğinde ise bu sektörün marka isimlerinden biri olmayı başarmış.

Bugün, merkezi Pendik Yenişehir Mahallesi Dumankaya Cadde Recidence’da bulunan Aktim Grup çatısı altında, güvenlik ve buna bağlı olarak çok yönlü hizmetler üretilmekte.

Pendik’in genç ve başarılı işadamı İdris Koç’a yönelttiğimiz sorular ile hem sektör hem de Aktim Grup ve sahip olduğu vizyon hakkında bilgiler aktarıyoruz.

Aktim Grup birkaç cümle ile tanımlanacak olsa, kamuoyuna vereceğiniz öncelikli bilgiler neler olurdu?

Aktim Grup, 2013 yılında kurulmuş Aktim Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. olarak ticari hayatına başlamıştır. Sektörde bulunan 1500 güvenlik firmasından farklı olarak; kendi metotlarını belirleyen, diğer güvenlik şirketlerinin artı ve eksi yönlerini inceleyen Aktim Grup, planlama, sistemli büyüme ve kurumsallaşmayı ön planda tutarak alt yapısını oluşturmuş, sektörde tecrübe sahibi kişilerden oluşmuş olan idari kadrosu ile müşterilerine en sağlıklı hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Aktim Grup – Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. bugüne kadar üstlenmiş olduğu projelerde rüştünü ispatlamış olmanın gururunu taşımaktadır.

Aktim Grup’un bünyesinde iki şirket hizmet vermektedir. Bütün sosyal hizmet personeli ve yönetim hizmetlerini Aktim Grup adı altına gerçekleştiren şirketimiz, Güvenlik Hizmetlerini Aktim Güvenlik Ltd.Şti. adı altına gerçekleştirmektedir.

Aktim Grup ve Aktim Güvenlik Hizmetleri Ltd.Şti.nin Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı İdris KOÇ’tur.

Aktim, Güçlü Mali Yapısı ile sektörde güven duyulan bir firmadır. Aktim’in herhangi bir SGK ve Vergi Borcu yoktur. Devlet İhalelerine girebilecek donanımda olan firmamızın iş bitirme belgesi de mevcuttur.

Aktim Grup, bölgenin en etkili Güvenlik Şirketlerinin başında gelmektedir. Bu başarısını hızlı ve analitik çözüm anlayışı, personel kalitesi, lojistik desteği ve kurumsal yapısına borçludur.

Aktim, sektörel anlamda bütün yatırımlarını gerçekleştirmiştir. Bu yapılanmasının meyvelerini kısa sürede alan firmamız kamuoyu tarafından bilinen firmalar, kurum/kuruluşlar ve kişilerin güvenliğini sağlamayı başarmıştır.

Aktim Güvenlik Hizmetleri’nin hizmet alanı nereleri kapsamakta?

İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde projesi olmakla birlikte Marmara Bölgesinde bazı İllerde projeleri bulunmaktadır. Ayrıca, Sakarya’da yeni açılacak olan bölge müdürlüğü ile Marmara Bölgesine buradan hizmet vermeyi hedeflemektedir. Merkezi Yenişehir Mahallesinde bulunan şirketimizin kendi personellerinin barınmasını sağlamak adına Kurtköy ve Ataşehir’de 2 adet lojmanı mevcuttur.

Kimlere hizmet veriyorsunuz?

Aktim; Site, Fabrika, Lojistik Depo, AVM, Recidence, İnşaat Şantiyesi, Hastane, Genel Müdürlük Binaları, Üniversite Kampusları ve Otel gibi kurumlara hizmet vermektedir.

Sizce tercih edilme nedenleriniz neler?

Güvenlik Şirketlerin kronikleşmiş sıkıntıları arasında olan, çalıştırılan personellerin maaşlarının zamanında veya hiç ödenmemesi, müşteri ile anlaşma yapılan personel sayısının altında personel çalıştırılması, personellere SGK yapılmaması ve eksik yatırılması, lojistiğinin sağlanmaması gibi konulardan dolayı Güvenlik Sektöründe, Güvenlik Şirketlerine güven kırılmıştır. Bu nedenle işini düzgün yapan şirketlere müşterilerin teveccühleri çok fazla. Aktim, bölgemizde ve sektörde oluşturulan bu fiili durumu fırsata çevirmiş ve belki de kısa sürede hızlı büyümesinin altında bu neden yatmaktadır.

Her ay ortalama 2-3 proje başlatan şirketimizin hedefi, bölgesel olarak yakalamış olduğu başarısını genel olarak bütün İllere yaymak ve bölge müdürlükleriyle altyapısını oluşturmaktır.

Aktim Grup sadece güvenlik hizmetleri mi veriyor?

Bu noktada bütüncül bir yaklaşım benimsiyoruz. Yani hizmet verdiğimiz alanda sektör ile ilgili her türlü ihtiyacı karşılayabilecek bir aksiyona sahibiz.

Bu anlamda Aktim Grup’ta temel olarak kurumların ihtiyaç duyduğu GÜVENLİK HİZMETLERİverilmektedir. Site – konut güvenliği, AVM ve Residence, kamu kurum ve kuruluşları, lojistik depoları, iş merkezleri, üniversiteler, hastaneler, şantiyeler, fabrika ve şirket merkezleri, üretim tesisleri, stadyum – organizasyon güvenliği vb. Bu kapsamda silahlı ve silahsız özel güvenlik hizmetleri, VIP ve yakın koruma hizmetleri, her türlü organizasyon için günlük güvenlik yemini, açık ve kapalı alan güvenlik hizmetleri, güvenlik danışmanlığı, K- 9 temini gerçekleştirilmektedir. Kurumsal sloganımız ‘Riskin azlığı ya da çokluğu değil, varlığı önemlidir’ anlayışıdır ki, bu da bizi en küçük ayrıntıyı ciddiye alarak hizmet üretmeye yöneltmektedir.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ (CCTV) ile ilgili olarak CCTV kapalı devre sistemleri, speed dome kamera sistemleri, yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görüntülü gece görüşlü kameralar, geriye dönük uzun süreli kayıt sistemi, yangın ve hırsız alarm sistemleri, personel takip parmak okuma sistemleri, bariyer sistemleri, tur kontrol sistemi, telsiz temini ve kurumu yapılmaktadır.

SOSYAL HİZMETLER noktasında; Site müdürü, muhasebe personeli, resepsiyonist, teknik personel, bahçıvan, temizlik personeli, havuz bakımı, fitness eğitmeni gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

YÖNETİM HİZMETLERİ başlığında ise; bina ve tesis yönetimi, site ve apartman yönetimi, işletme projesinin hazırlanması, gelir ve giderlerin muhasebeleştirilmesi, aidat toplama ve bütçelendirme, hukuki danışmanlık, bahçe bakım ve peyzaj, faaliyet raporunun hazırlanması, teknik yönetim, İSG danışmanlığı, risk analiz raporunun hazırlanması, çevre ve temizlik hizmetleri karşılanmaktadır.

EĞİTİM HİZMETLERİ dalında da, daha iyi ve başarılı güvenlik hizmetleri için, aylık hizmet içi eğitimler verilmektedir.

Bütün bunlar aynı zamanda, bizi diğer güvenlik şirketlerinden ayıran ve özellikli kılan bir çerçeveyi oluşturmaktadır. Biz şirket olarak rüştümüzü ispatladık. Artık vites büyütme ve hizmetlerimizi Türkiye geneline yansıtma zamanımızın geldiğine inanıyoruz.